با بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 آشنا شوید – دانشگاه آزاد اسلامی

 

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n

قسمت‌های مختلف Settings را جست‌وجو کرده و پین کنید

کاربران قدیمی ویندوز می‌دانند که تقریباً تنظیمات هر چیزی که بخواهند تغییر بدهند را باید در کنترل بلیط سیستمی پنل پیدا کنند
\r\n


حافظه دستگاه خود را به کمک قابلیت جدید Storage Analyzer مرتب کنید
\r\n\r\n

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n

وقتی ویندوز 10 برای اولین بار معرفی شد، مایکروسافت نشان داد که بالاخره تور لحظه آخری خارجی می‌توان از ctrl + v برای Paste کردن عبارات در CMD استفاده کرد. این تنها یکی از قابلیت‌های جدید Command Prompt است. با کنسول جدید می‌توانید بخشی از متن موردنظر را از داخل کنسول انتخاب کرده و کپی کنید. اگر بر نوار عنوان کنسول کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید، حتی می‌توانید Line Wrapping چندخطی برای انتخاب راحت متن، فیلتر کردن محتوای Paste شده و حتی میزان شفافیت پنجره را تنظیم کنید.

\r\n\r\n
مرکز نوتیفیکیشن‌های قیمت تور مارماریس جدید ویندوز 10، محلی مناسب برای پیدا کردن تمام اپلیکیشن‌هایی است که توجه شمارا می‌طلبند. همچنین محلی است که در آن Quick Actions یا تمام قابلیت‌های کوچکی قرار گرفته‌اند که می‌توانید آن‌ها را به‌سرعت فعال یا غیرفعال کنید. این قابلیت‌ها شامل سرویس مربوط به مکان، باز کردن OneNote از آفیس برای نوشتن ایده‌ای که ناگهان به ذهنتان رسیده، استفاده از VPN که تنظیم کرده‌اید یا حتی باز کردن تور لحظه آخری تبریز خود اپلیکیشن Settings می‌شوند.

\r\n\r\n

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n
از منوی استارت، بخش Storage را که متعلق به تنظیمات است جست‌وجو کنید. ازاینجا می‌توانید درایوی را برای تحلیل انتخاب کنید. بعد لیستی از انواع تور قشم مختلف فایل برایتان نمایش داده می‌شود. می‌توانید ببینید که هرکدام از آن‌ها چقدر فضا اشغال می‌کنند. همچنین لیستی از فولدرها را می‌بینید که به ترتیب حجمشان مرتب‌شده‌اند. شاید این ابزار برای کاربرانی که به دنبال امکانات حرفه‌ای هستند مناسب نباشد، اما برای بسیاری از افراد به زبان ساده کار راه‌انداز خواهد بود.

\r\n\r\n

\r\n


تقریباً هر اپلیکیشنی را از منوی استارت تور سنگاپور نوروز 97 Uninstall کنید
\r\n


چند میان‌بر کیبورد کاربردی جدید یاد بگیرید
\r\n\r\n

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n

تنها چیز بهتر از میان‌برهای کیبورد، اضافه شدن میان‌برهای کیبورد تور آنتالیا نوروز 97 بیشتر است. ویندوز 10 با کوله باری از قابلیت‌های جدید عرضه می‌شود، پس مسلماً میان‌برهای جدید هم در این کوله‌بار جای دارند. بیشتر میان‌برهای قبلی کاربرد خود را حفظ کرده‌اند؛ اما برخی میان‌برهای جدید هم اضافه‌شده‌اند:

 •     دکمه استارت + Tab: تمام دسکتاپ‌های مجازی را در یک نگاه ببینید.
 • \r\n

 •     دکمه استارت + Q یا دکمه ویندوز + S: کورتانا را باز می‌کند.
 • \r\n

 •     دکمه استارت + i: تنظیمات تور فرانسه ویندوز 10 را باز می‌کند.
 • \r\n

 •     دکمه استارت + A: مرکز نوتیفیکیشن‌ها را نمایش می‌دهد.
 • \r\n

 •     دکمه استارت + Ctrl + D: یک دسکتاپ مجازی جدید ایجاد می‌کند.
 • \r\n

 •     دکمه استارت + Ctrl + F4: دسکتاپ مجازی فعلی را می‌بندد.
 • \r\n

 •     دکمه استارت + Ctrl + ] علامت چپ / راست[: بین دسکتاپ‌های مجازی مختلف سوئیچ کنید.
 • \r\n

 •     دکمه استارت + G: Game Bar را برای گرفتن اسکرین‌شات از بازی‌ها یا ضبط ویدئو از آن‌ها تور برزیل نوروز 97 باز می‌کند.
 • \r\n

این‌ها برخی از کاربردی‌ترین میان‌برهای جدید ویندوز 10 بودند. اگر شما هم از میان‌بری استفاده می‌کنید که به نظرتان کاربری است، آن را با ما به اشتراک بگذارید!

\r\n\r\n

\r\n


Quick Actions را در مرکز نوتیفیکیشن‌ها، سفارشی‌سازی کنید
کاربران قدیمی ویندوز می‌دانند که تقریباً تنظیمات هر چیزی که بخواهند تغییر بدهند را باید در کنترل پنل پیدا کنند. بلیط چارتر بااین‌وجود مایکروسافت در ویندوز 10 روزبه‌روز قسمت‌های بیشتری از آن را به اپلیکیشن Settings انتقال می‌دهد. بااینکه کنترل پنل هنوز وجود داشته و حذف نشده است، باز کردن اپلیکیشن Settings آسان‌تر از پیدا کردن کنترل پنل قدیمی خواهد بود.

\r\n\r\n

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n

حالا قیمت تور اهواز می‌توانید زیر بخش‌های اپلیکیشن Settings را به منوی استارت خود پین کنید. به‌عنوان‌مثال اگر بخواهید میان‌بری به بخش آپدیت ویندوز داشته باشید، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 •     در منو کلمه updates را جست‌وجو کرده و بعد بر Check for Updates کلیک کنید.
 • \r\n

 •     بخش آپدیت ویندوز از Settings نمایش داده می‌شود.
 • \r\n

 •     قیمت تور شیراز در سمت چپ اپلیکیشن Settings، بر Windows Update که بازشده است کلیک راست کنید.
 • \r\n

 •     بر Pin to Start کلیک کنید.
 • \r\n

حالا می‌توانید با یک کلیک از منوی استارت، مستقیماً به این بخش از اپلیکیشن Settings وارد شوید. تا زمانی که مایکروسافت برای وضعیت تنظیمات تصمیم بگیرد، اندکی به‌هم‌ریختگی وجود خواهد داشت؛ اما فعلاً کنترل پنل و اپلیکیشن Settings به همزیستی خود ادامه می‌دهند. مایکروسافت مشخص نکرده تور گوانجو نوروز 97 که قصد دارد اصولاً کنترل پنل را حذف کند یا خیر؛ اما با این روش، ساده‌تر از گذشته به تنظیمات پرکاربرد دسترسی دارید.

\r\n\r\n

\r\n


Recycle Bin را به منوی استارت پین کنید
برای سال‌های متمادی، حسگرهای اثرانگشت تنها گجت‌های گران‌قیمت و نه‌چندان کاربردی برای علاقه‌مندان به تکنولوژی بودند؛ اما حالا با اهمیت روزافزون امنیت، حتی کاربران عادی نیز به دنبال راه‌های بهتر قیمت تور ارمنستان برای محافظت از سیستم خود هستند. حتی گوشی‌های هوشمند از حسگر اثرانگشت پشتیبانی می‌کنند و ویندوز 10 هم از قافله عقب نمانده است.

\r\n\r\n

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n

اینکه کدام موارد Quick Actions برایتان تور روسیه نوروز 97 نمایش داده شود، بستگی به سیستمی که از آن استفاده می‌کنید دارد؛ اما می‌توانید آن‌ها را از طریق تنظیمات، سفارشی‌سازی کنید. تنها در منوی استارت، عبارت «Quick Actions» را جست‌وجو کنید تا انتخاب کنید که چه تنظیماتی در مرکز نوتیفیکیشن‌ها برایتان نمایش داده شود. اگر صفحه‌نمایش لمسی داشته باشید، می‌توانید گزینه‌ای را اضافه کنید که به شما امکان سوئیچ کردن سریع بین حالت‌های تبلت و دسکتاپ تور خارجی ارزان قیمت را می‌دهد.

\r\n\r\n

\r\n


سیستم خود را به کمک اثرانگشتتان قفل کنید

همچنین می‌توانید عبارت «Apps & Features» را در منوی استارت جست‌وجو کرده تا لیست کاملی از اپلیکیشن‌هایی که نصب‌کرده‌اید، برایتان نمایش داده شود. لیست این قسمت بسیار شبیه به لیست کامل اپلیکیشن‌ها در کنترل پنل است، با این تفاوت که چند قابلیت بیشتر دارد. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید لیستی از اپلیکیشن‌های بلیط کیش نصب‌شده بر یک هارددرایو خاص ایجاد کنید.

\r\n\r\n
در نسخه‌های قبلی ویندوز، پاک کردن اپلیکیشن‌ها نسبتاً دشوار بود. برای این کار یا باید در لیست طولانی از اپلیکیشن‌ها نرم‌افزاری که می‌خواستید حذف کنید را پیدا کنید، یا نرم‌افزار واسط دیگری را برای حذف عمیق اپلیکیشن‌ها دانلود کنید.

\r\n\r\n

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n

حالا تور آلمان می‌توانید بر هر اپلیکیشنی از منوی استارت که دیگر به آن نیاز ندارید کلیک راست کرده و Uninstall را انتخاب کنید. این روش برای اپلیکیشن‌های سنتی دسکتاپ و اپلیکیشن‌های «مدرن» جوابگو خواهد بود. می‌توانید نام اپلیکیشن را در منوی استارت سرچ کرده یا بر All Apps تور مراکش در پایین منوی استارت کلیک کنید تا لیست کاملی از اپلیکیشن‌ها را ببینید.

\r\n

هرچند وقت یک‌بار باید از یک تحلیلگر فضای دیسک استفاده کنید تا فایل‌های اضافی که تنها جا اشغال می‌کنند را شناسایی کرده و حذف کنید. درگذشته باید از اپلیکیشن‌های واسط برای انجام چنین کاری استفاده می‌کردیم؛ اما حالا مایکروسافت تحلیلگر فضای داخلی خود را دارد.

\r\n\r\n
 

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n

قسمت‌های تور مارماریس نوروز 97 مختلف Settings را جست‌وجو کرده و پین کنید

البته برای استفاده از آن به سخت‌افزاری که قادر به شناسایی اثرانگشت باشد نیاز دارید که بیشتر افراد آن را در اختیار ندارند. درهرصورت تور هوایی کیش برخی لپ‌تاپ‌ها با این سخت‌افزار عرضه می‌شوند و می‌توانید سخت‌افزار واسطی را برای سیستم‌هایی که آن‌ها را ندارند خریداری کنید. با اینکه ممکن است چنین قابلیتی برای همه لازم نباشد، امیدواریم که به‌موقع این نوع از احراز هویت بایومتریک (که با شیوه‌ای مناسب از مدیریت پسورد ترکیب‌شده باشد) بتواند پایان عصر تایپ کردن پسورد را رقم بزند.

\r\n
به‌غیراز بخش‌های مختلف Settings، می‌توانید Recycle تور ارزان اروپا Bin را هم به منوی استارت پین کنید. به دلایلی تعجب‌برانگیز تابه‌حال ساختن شورتکاتی سریع برای Recycle Bin کاری بس دشوار بوده است. حالا تنها کافی است که در منوی استارت Recycle Bin را جست‌وجو کنید، بر شورتکات کلیک راست کرده و گزینه Pin To Start را انتخاب کنید.

\r\n\r\n

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n
\r\n


با قیمت تور سامویی Command Prompt به‌روز شده، کارهای بیشتری انجام دهید
\r\n\r\n

 بهترین قابلیت‌های ویندوز 10 که احتمالاً از وجود آن‌ها بی‌خبرید

\r\n

اگر Recycle Bin را در تور کیش ارزان منو پیدا نکردید، می‌توانید بر شورتکات Recycle Bin که در دسکتاپ وجود دارد کلیک راست کرده و بر Pin To start کلیک کنید.

\r\n\r\n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *