با سریع ترین خودروهای دنیا آشنا شوید – دانشگاه آزاد اسلامی

وب‌سایت شبکه: در گذشته معیارهایی چون شتاب صفر تا صد، زمان یک‌چهارم مایل و حداکثر سرعت، برای سنجش چابکیِ خودروها مطرح بوده‌اند
7:14.64

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا

6:59.73

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا
اونتادور LP 750-4 SV یک نسخه‌ سبک‌تر و گستاخ‌تر از مدل استاندارد اونتادور است؛ خودرویی که در حالت استاندارد نیز می‌تواند زمانی معادل 7:25.00 را در نوربرگ‌رینگ ثبت کند. اصلاحات بیشتر در زمینه آئرودینامیک بدنه باعث شده‌اند تا مقاومت هوا در برابر حرکت خودرو باز هم کمتر شود، و البته افزایش سطح قدرت موتور 6.5 لیتری V12 نیز در این زمینه بی‌تأثیر نبوده است. بسیار شگفت‌انگیز است که یک وسیله نقلیه با این ابعاد، به این اندازه سریع باشد.


نیسان GT-R نیسمو

وب‌سایت شبکه: در گذشته معیارهایی چون شتاب صفر تا صد، زمان یک‌چهارم مایل و حداکثر سرعت، برای سنجش چابکیِ خودروها مطرح بوده‌اند. با اینکه این معیارها هنوز هم اهمیت خاص خود را دارند، امّا زمان یک دور در پیست نوربرگ‌رینگ به عنوان یک «معیار نهایی» در این زمینه مطرح است.
شاید به این دلیل که این پیست آلمانی به عنوان مشکل‌ترین مسیر مسابقه در دنیا شناخته می‌شود. در ادامه، بر اساس ویدیوهای رسمی و معتبر، ۱۰ نمونه از سریعترین خودروهایی را بررسی می‌کنیم که تاکنون در نوربرگ‌رینگ حاضر بوده‌اند.
لامبورگینی اوراکان پرفورمنته

به لطف یک سیستم جدید آئرودینامیک هوشمند و پیشرانه ۶۴۰ اسب‌بخار، لامبورگینی اوراکان پرفورمنته تبدیل به سریعترین خودروی تولیدی در نوربرگ‌رینگ شده است. زمان ثبت‌شده توسط این مدل به اندازه ۲۸ ثانیه کمتر از مدل استاندارد «اوراکان» است. لامبورگینی در عین حال، داده‌های مربوط به این زمان فوق‌العاده را در اختیار قرار داده است.


پورشه 918 اسپایدر

همانند GT-R نیسمو، LFA نوربرگ‌رینگ پکیج نیز به عنوان یک نسخه ویژه و با تمرکز بر پیست ارائه شده است. از جمله تغییرات این مدل می‌توان به ۱۰ اسب‌بخار اضافه برای پیشرانه و رساندن قدرت V10 به ۵۶۲ اسب‌بخار، یک اسپلیتر جلو با ابعاد بزرگتر، یک اسپویلر بزرگتر و باله‌های کوچک در کنار بدنه اشاره کرد. این خودرو شاید سریعترین خودروی خیابانی در نوربرگ‌رینگ نباشد، امّا شاید بهترین صدا را در بین آنها تولید می‌کند.


شورولت کامارو ZL1 1LE
6:57.00

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا

تا قبل از اینکه رکورد نوربرگ‌رینگ توسط اوراکان پرفورمنته شکسته شود، پورشه 918 اسپایدر به مدت ۴ سال رکورد خودروهای تولیدی را در این پیست در اختیار داشت. 918 با استفاده از یک پیشرانه هیبریدی ۸۸۷ اسب‌بخاری متشکل از یک موتور الکتریکی در آکسل جلو که چسبندگی فوق‌العاده‌ای را برایش به همراه داشته، موفق به ثبت این زمان شده است.


لامبورگینی اونتادور LP 750-4 SV
7:08.68

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا
GT-R شاید پا به سن گذاشته باشد، امّا نمی‌توان عملکرد دیوانه‌کننده نسخه با قدرت نزدیک به  ۶۰۰ اسب‌بخار نیسمو را از یاد برد. این خودرو علاوه بر داشتن سطح قدرت بالاتر نسبت به مدل استاندارد GT-R، مجموعه‌ای از آپگریدهای شاسی و تایرها را به همراه دارد و مسلماً‌ بهبود قابل‌توجهی نسبت به GT-R مدل ۲۰۱۵ با زمان 7:19.10 پیدا کرده است.


مرسدس-‌اِی‌ام‌جی GT R

آخرین مدل پورشه 911 GT3 درست در میانه جدول برترین‌ها قرار دارد. اما نباد فراموش کرد که این خودرو قدرت کمتری نسبت به این رقبا دارد و البته نسبت به نسل پیشین خود نیز توانسته 12.3 ثانیه رکورد بهتری را ثبت نماید. هرچند قدرت آن تنها 25 اسب بخار افزایش یافته است.


لکسوس LFA نوربرگ‌رینگ ادیشن
7:16.04

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا
نسخه معمولی! کامارو ZL1 در زمانی برابر 7:29.6 یک دور پیست در نوربرگ‌رینگ را کامل می‌کند، امّا مدل‌ آماده‌تر ZL1 1LE عملکردی برجسته‌تر در «نوردش‌لایفه» دارد. با هدایت مهندس سواری و هندلینگ کامارو، بیل وایز (Bill Wise)، مدل ZL1 1LE می‌تواند زمانی برابر 7:16.04 را ثبت کند. در نتیجه، این خودرو تبدیل به سریعترین کاماروی ساخته‌شده تاکنون و یکی از سریعترین مدل‌های با گیربکس دستی در دنیا شده است.

شورولت کوروت ZR1 C6

در تستی که اخیراً توسط مجله آلمانی Sport Auto صورت گرفته، مرسدس-‌اِی‌ام‌جی GT R چیزی بیشتر از لقب «هیولای جهنم سبز» نشان داده است. مطمئناً پتانسیل GT R بیشتر از این است؛ چرا که این تست کاملاً تحت‌نظر کارخانه صورت نگرفته و برخی خودروهای دیگر نیز در هنگام تست در پیست حضور داشته‌اند. این در حالی است که مرسدس‌-اِی‌ام‌جی بر روی یک هایپرکار با پیشرانه فرمول یک نیز کار می‌کند که گفته می‌شود تمام رکوردهای نوربرگ‌رینگ را از «لامبورگینی» خواهد گرفت.


داج وایپر SRT10 ACR

6:52.01

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا

7:12.13

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا
وایپر SRT10 ACR که بیشتر یک خودروی پیست است تا یک خودروی جاده‌ای، مجهز به یک موتور 8.4 لیتری V10 با قدرت ۶۰۰ اسب‌بخار است. یک اسپلیتر مسابقه‌ای در جلو از جنس فیبر کربن، بال عقب و شوک‌های مسابقه‌ای قابل‌تنظیم، همگی به قدرت این خودرو در میدان مسابقه افزوده‌اند. در نتیجه، SRT10 ACR تبدیل به سریعترین خودروی تولیدی امریکا در نوربرگ‌رینگ شده است.


پورشه 911 GT3
7:12.17

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا

7:10.92

 بررسی 10 خودروی سریع دنیا

آخرین نسل کوروت ZR1، یک خودروی امریکایی است که از نظر قیمت، نسبت به رقبای با کیفیت اروپایی‌اش برتری دارد. وقتی جیم مِرو (Jim Mero) در پشت فرمان کوروت می‌نشیند،  ZR1 یک زمان قابل‌توجه از خود به جای می‌گذارد که نسبت به 7:22.68 در C6 Z06 بهبود پیدا کرده است. باید منتظر ماند و دید که مدل جدید ZR1 چه عملکردی در نوربرگ‌رینگ خواهد داشت.

7:19.63

بررسی 10 خودروی سریع دنیا 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *